Rozpoczął się cykl warsztatów szkoleniowych "Górnictwo - To lubię!"

W związku z chęcią promowania zawodów górniczych wśród młodzieży, JSW Szkolenie i Górnictwo Sp. z o.o. zaplanowało cykl warsztatów szkoleniowych „Górnictwo – To lubię!”. Jako pierwsi, dnia 06.03.2020r, gościli uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 18 w Jastrzębiu Zdroju.

Głównym celem warsztatów jest zapoznanie młodzieży, która zastanawia się jeszcze nad wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej/zawodowej, z zawodem górnika, poprzez zastosowanie najnowszych technologii w zakresie szkoleń pracowniczych. JSW Szkolenie i Górnictwo Sp. z o.o. stawia sobie za cel nie tylko bycie „bufor bezpieczeństwa dla Grupy Kapitałowej”, ale również szeroko rozumianą edukację przyszłych pracowników GK JSW.

Uczniowie uczestniczyli w wykładzie „Virtual Reality W EDUKACJI” przygotowanym przez Panią dr Aldonę Urbanek i Panią Joannę Ratomską, gdzie w prosty sposób wytłumaczono, jaki potencjał niesie za sobą wirtualna rzeczywistość i jakie może być jej zastosowanie w górnictwie. Odbyła się również projekcja filmu  360o „WIRTUALNO GRUBA” z wykorzystaniem gogli Oculus, dzięki czemu, po raz pierwszy Panowie mogli doświadczyć specyfiki miejsca pracy górnika. Kulminacyjnym momentem było uczestniczenie w warsztatach praktycznych przeprowadzonych pod czujnym okiem inspektora działu szkoleń. Aplikacja „Roboty strzałowe” wzbudziła ducha rywalizacji i wiele entuzjastycznych reakcji wśród uczniów.

Na przyszłe tygodnie zaplanowane są kolejne spotkania. Chętne szkoły zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 32 756 17 80