„SZKOLENIA ZAWODOWE PRZYSZŁOŚCI”

Pod takim hasłem odbył się w dniach 16-20.09.2019r cykl praktycznych paneli szkoleniowych w obszarze wirtualnej rzeczywistości VR dla nauczycieli i uczniów klas o profilach górniczym, mechanicznym i elektrycznym z Zespołu Szkół Zawodowych w Jastrzębiu Zdroju.

Głównym celem spotkań była prezentacja filmu 360o WIRTUALNO GRUBA, który został zrealizowany na potrzeby szkoleń wstępnych BHP, aby każdy nowo zatrudniany pracownik mógł zobaczyć choćby namiastkę tego, co czeka go po zjeździe szolą w głąb kopalni. Dla wielu uczniów ZSZ był to pierwszy raz, kiedy mogli odwiedzić swoje przyszłe miejsce pracy i przyjrzeć się z bliska maszynom górniczym w ich naturalnym środowisku.

Ćwiczenia w wirtualnej rzeczywistości dały możliwość przetestowania nowych trendów szkoleniowych, których głównym zadaniem jest utrwalanie nabytej wiedzy oraz wykorzystanie jej w praktyce, bez konieczności opuszczania sali szkoleniowej. Atutem tego typu aplikacji jest możliwość wypracowania dobrych nawyków jeszcze przed rozpoczęciem pracy zawodowej. Dodatkowo ich atrakcyjna forma dostosowana jest do potrzeb i oczekiwań współczesnej młodzieży.

Po części szkoleniowej był czas na dyskusję na temat przyszłości VR. Młodzi ludzie chętnie dzielili się swoim doświadczeniem ze świata gier i możliwością przełożenia niektórych rozwiązań do aplikacji szkoleniowych.